Taş Kağıt Makas’ta Alev’in tercihi her şeyi değiştirdi! Rıza için ümitler tükeniyor

Bünyamin’in olanları anladı. Fecir sinirlenerek babasından hesap sordu. Bünyamin, Fecir’in istikbali adli tıpta raporu değiştirdiğini itiraf etti. Kadri’nin başına silah dayandı. Kadri ve Harun içeri alındığında adamlardan biri Harun’un göğsüne ceza hukuku kitabını dayarak ateş etti. Kitap sayesinde Harun’a bir şey olmadı.

FECİR GİZLİ BÖLMEYİ FARK ETTİ

Kadri ve Harun, korkuyla olay yerinden uzaklaştı. Azad, Fecir’in Büşra’yı öldürürken kullandığı suç aleti tirbuşonu gömdüğü yerden çıkardı. Fecir, Azad’ı bulması için Cevher’den yardım istedi. Umut ve Neşet’in ofisine gelen Fecir, gizli bölmeyi fark etti. Umut’un topladığı delilleri gören Fecir, sinirden küplere bindi.

EMİRKIRAN’LARIN SONU YAKLAŞIYOR

Fecir babasıyla konuşurken Umut ofise geldi. Umut, adeletten kaçamacağını belirterek, “Tarih kayrılanları değil direnenleri yazar” dedi. Fecir’in tehdit etse de Umut geri adım atmadı. Kadri, Umut’u takip ederek Azad’ın saklandığı yeri buldu. Umut son çare olarak Harun’un yanına gelerek yardım istedi. Harun da, Umut’tan kaza günü babasını takip eden aracın plakasını istedi. İkili iş birliği yaparken, Kadri şantaj için Bünyamin’i aradı. Bünyamin duyduklarından sonra fenalaştı. Yıllarca çabaladığı Emirkıran inşaatı, Kadri’ye vermeyeceğini söyledi. Fecir bu sözler üzerine çok sinirlenerek fenalaşan babasının ilacını vermedi. Bünyamin daha da kötü olurken Fecir bu zamana kadar ki tüm yaptıklarının hıncını sözleriyle çıkartıyordu. Bünyamin daha fazla dayanamayarak anlık bilinç kaybı yaşadı.

‘OYUN BİTTİ’

Harun, Kadri’nin yanına gitti. Harun ve Kadri konuşurken mekana Fecir gelerek Emirkıran inşaatı vermeye hazır olduklarını, Azan’ın getirilmesini istedi. Azad getirildiğinde Kadri bir anda fikir değişti. Kadri, Fecir’i kapı ederken Harun da, ‘Oyun bitti sarı bit’ dedi. Harun, Azad’ı karavana götürerek Umut’u bekledi. Umut hatırladığı plakayı yazdığı kağıdı, Harun da, Azad’ı verdi. Rüya hasta yatağındaki babasına her şeyi itiraf edeceğini söyledi. Rüya ile Umut buluştuklarında Umut, Azad’ın yurt dışına kaçırılması için pasaporta ihtiyaçları olduğunu ifade etti.

SÖNMEZ HAYATINI KAYBETTİ

Harun günlerdir aradığı Sönmez Karakoç’u sonunda buldu. Yanında geldiğinde lafa girecekken Sönmez her şeyi hatırladığını beliterek, “Senin babanın ölüm emri verilmişti. Onu takip edenler de onu öldürmek isteyenlerdi. Gel kardeşim sana anlatayım içeride hikayeyi” dedi. Beraber yürürlerken kekin nişancının vurduğu sönmez hayatını kaybetti.

ALEV’İN TERCİHİ HER ŞEYİ DEĞİŞTİRDİ

Rıza’nın yeniden yargılanmasının ilk duruşmasında Umut, Azad’ı mahkemeye getirmesi için Alev’le anlaştı. Alev’in önünü kesen Fecir, Süreyya’nın açtığı yeni dosya ile babasının 20-25 yıl hapi cezasına çarptırabileceğini ifade ederek babasının yargılandığı davada ki asıl suçlu ile Azad’ı takas etme teklifinde bulundu. Alev babasını tercih etti. Umut, tanık sıfatıyla Azad’ı çağırdığında mahkemede herkes kafasını kapıya doğru çevirse de Alev dışında kimse içeri girmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir